26 maja 2020 13:45 | Aktualności

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

ZASADY OGÓLNE

1. Przydział realizowanych przez bibliotekę szkolną został zaplanowany tak,  aby ich część – nie wymagająca fizycznej obecności pracownika w siedzibie - mogła być jak najdłużej realizowana zdalnie. Retrokonwersja zbiorów dokonywana jest zdalnie za pomocą systemu bibliotecznego MOL+.

2. Zorganizowano pracę z uwzględnieniem wymaganego dystansu przestrzennego między pracownikami (minimum 1,5 m).

3. Zapewnienie, w miarę możliwości, wietrzenia nieklimatyzowanych pomieszczeń.

4. Ograniczenie godzin otwarcia dla użytkowników do godzin wynikających z rozliczenia książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

ZWROTY KSIĄŻEK

1. Zwrot wszystkich zasobów wypożyczonych z biblioteki szkolnej w Klebarku Wielkim będzie możliwy do 12 czerwca.

2. Informację o zniszczonych/zagubionych egzemplarzach należy kierować do 5 czerwca na adres e-mail: biblioteka.klebarkwielki@gmail.com. W odpowiedzi zwrotnej otrzymają Państwo wskazówki dotyczące uregulowania należności.

3. Zwracane książki powinny być w reklamówce włożone do pojemnika przy głównym wejściu do szkoły (od godz. 7:00 do 16:00)

4. Zabrania się dezynfekować egzemplarzy zwracanych do biblioteki.

5. Książek nie należy podpisywać, ponieważ widnieją one na imiennym koncie bibliotecznym dziecka.

6. Pytania dotyczące informacji jakie książki są do zwrotu należy kierować : na adres e-mail: biblioteka.klebarkwielki@gmail.com

WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK

1. Wypożyczanie publikacji możliwe jest tylko w uzasadnionych przypadkach.

2. Nie należy wypożyczać książek, jeżeli nie jest to niezbędne do zrealizowania podstawy programowej.

3. Zapotrzebowanie na publikację należy przesyłać na e-maila: biblioteka.klebarkwielki@gmail.com

4. Przed wysłaniem zapotrzebowania należy sprawdzić dostępność publikacji na stronie: https://m027870.molnet.mol.pl/

KWARANTANNA KSIĄŻEK I INNYCH PUBLIKACJI PRZECHOWYWANYCH W BIBLIOTEKACH:

Przyjęte książki będą odłożone na okres minimum 3 dni do pudła. Odizolowane egzemplarze będą oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny.

Zabronione jest:

1. Dezynfekowanie książek preparatami dezynfekcyjnymi.

2. Stosować ozonu do dezynfekcji książek.

3. Naświetlanie książek lampami UV.