30 września 2019 19:53 | Aktualności

Sprzątanie świata przez uczniów klas I-III.

„Sprzątanie Świata” to międzynarodowa akcja w ramach której, już od ponad 20 lat we wrześniu, miliony wolontariuszy na całym świecie sprzątają śmieci z miejsc, gdzie nie powinny one trafiać.

Śmieci rozkładają się się dziesiątki, a nawet setki lat zanieczyszczając środowisko naturalne. Papier zanim całkowicie się rozłoży może minąć ponad 20 tygodni, skórka od banana przeleży 6 miesięcy, karton po mleku 5 lat, puszka po napoju 200 lat, plastikowa butelka 450 lat, a szkło nawet 500 lat!

Tradycją naszej szkoły jest udział w tej akcji. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki ruszyli w teren. Tego dnia dzieci uczestniczyły  także w prelekcjach na temat segregacji śmieci oraz w zajęciach plastycznych, w czasie których powstały śmieszne stworki ze... śmieci.

Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy – zmieniamy!"  Podejmując działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. D.L.

Zdjęcia: